Dental Teknoloji

Panoramik Radyografi

Çene ve dişlerdeki birçok rahatsızlığın, tek bir filmde görülmesini sağlayan dijital röntgen cihazıdır. Panoramik röntgen cihazı ile gözle görülmeyen çürük, kist, tümör gibi oluşumlar teşhis edilebilmektedir.

Cad/Cam Teknoloji

Bilgisayar destekli tasarım ve üretim (computer aided design / computer aided manufacturing cad/cam) teknolojisi ile hazır seramik  ve zirkonyum bloklardan full seramik kron, inley onley, laminate veneer, zirkonyum  kron ve köprüler tek seansda yapılabilmektedir. Cad/cam teknolojisi ile özellikle zamanı kısıtlı olan, yurt dışından gelen hastalarımıza kısa zamanda neredeyse sıfır hatayla fonksiyonel ve  estetik uygulamalar yapabilmekteyiz.

Ultrasonik Piezo Surgery

Piezo cerrahi; oral cerrahi, implantoloji ve maksillofasiyal cerrahi için geleneksel yöntemleri tamamlamak ve bazı vakalarda geleneksel yöntemlerin yerini almak için tasarlanmıştır. Piezo surgery, ultrasonik titreşimler kullanarak güvenli ve etkili osteotomiler yapılmasını sağlayan yeni bir tekniktir.

Periodontal cerrahi, osteotomi, osteoplasti ve otojen gref alımı, implantoloji, alveolar sırt ayrımı, sinus-lift, yirmilik diş çekimi, kök ayrımı kullanıldığı işlemlerden sadece bazılarıdır. 

Fizyo Dispenser

İmplant uygulamaları sırasında  kullanılır. Çene kemiğine yerleştirilecek implant için açılacak yuva fizyo dispenser ile hazırlanır. Ayrıca bazı cerrahi uygulamalarda da fizyo dispenserdan yararlanılır.

Apex Locater

Kanal tedavisi uygulanırken kanal dolgusunun en son noktası olması gereken kök ucunun en dar kısmına ulaşıldığında uyarı veren tıbbi cihazdır. Apex locater kanal tedavisinin başarısını arttırdığı gibi, röntgen çekimi ihtiyacını azaltarak hastanın röntgen ışınına daha az maruz kalmasını sağlar.

Dijital Anestezi

Dijital anestezi olarak adlandırılan yeni elektronik bir sistem ile iğne korkusu olanlar dahi rahatlıkla diş tedavilerini yaptırabilir. Anestezi yapılacak bölgedeki doku basıcı, sistemdeki sensörler sayesinde sürekli ölçülerek basınca duyarlı ağrı reseptörleri uyarılmaz böylece anestezi işlemi ağrısız olarak yapılabilmektedir.

Ağız İçi Kamera 

Ağız içi kamera sayesinde ilk muayenede ağzınızda bulunan eski restorasyonlar, çürükleri, diş taşlarını ve tedavi sonrasını ekrandan görebilirsiniz.

RVG

Kanal tedavisi yapılan dişlerin daha detaylı görüntülenmesini sağlayan bilgisayar destekli radyografi sistemidir.

Endodontik Motor

Kanal şekillendirilmesi için özel olarak hazırlanmış döner aletlerdir. Döner aletler ile kanal tedavisi çok daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Ozon Cihazı

Diş yüzeyinde, kök kanallarında, diş etinde bulunan zararlı mikroorganizmaları, bakteri ve mantarları elimine etmek için kullanılır. Çoğu zaman antibiyotik kullanımına gerek kalmaz.

Son Yazılar
Tam dişsiz ağızlarda her çeneye sadece 4 implant uygulanarak cerrahinin yapıldığı gün üzerine sabit bir hibrit protezin vidalanmasıyla hastanın sabit [Devamı]
Özellikle ön bölge dişlerinizde çapraşıklık varsa ve diş teli takmak istemiyorsanız size invisalign sistemini önerebiliriz. İnvisalign sisteminin ismi İnvisible (görünmez) [Devamı]
Fındık fıstık nohut badem leblebi gibi sert kuruyemişler lokum sakız kuru incir karamel gibi yapışkan yiyecekler kızarmış ekmek simit [Devamı]
1. Sağlıklı dişler  kökleri ile çiğneme kuvvetlerini çene kemiğine iletirler. Eğer bir ya da birden fazla diş kaybedildiği zaman çiğneme kuvvetleri [Devamı]